14 marca 2016

SharpeeE : Oceń ją...

Temat często uważany za ostry i kontrowersyjny. A dla mnie? Temat jak temat.... Czasami może trzeba spojrzeć na kogoś z innej perspektywy? Możliwe ,że dla niektórych ludzi - nie ważna kim są :prawnikami, lekarzami, a może ludźmi na emeryturze? To nie jest teraz ważne? Czy dziewczyny w gimnazjum są głupie, a może są zwyczajnymi spokojnymi nastolatkami? Przeprowadzałeś się kiedyś? Osobie idące do gimnazjum zmieniają środowisko, przyjaciół, nauczycieli, zainteresowania. Czasami ciężko jest im się pogodzić z tym, że nie dostały się do tej samej szkoły?


Owszem te "puste gimnazjalistki, dziewczyny które są głupie jak but" mogą mieć również problemy jak ja, ty czy inni ludzie żyjący na Ziemi. Może jej rodzice właśnie się rozwodzą, albo niedawno zmarł jej ktoś bliski. Oceniasz ją tylko, dlatego, że zobaczyłeś/aś ją z papierosem, to od razu myślisz,że jest tanią dziwką (?). Serio na tym Ci zależy? To według Ciebie jest słuszna krytyka i komentarz? Jeżeli tak to gratuluję Ci tego, ze potrafisz ocenić człowieka od góry do dołu nie znając dziewczyny... Okay, papieros to nie jest ,ani dobre, ani potrzebne rozwiązanie. Czasami wystarczy porozmawiać z taką dziewczyną i ja wesprzeć.


One może są wrednymi dziewczynami, które są jak księżniczki. Potrafią obrazić człowieka każdym najgorszym wulgaryzmem, ale zobacz widzisz ją tylko za dnia. A wieczorem? Wieczorem dziewczyna może płakać w łóżku, zastanawiając się czy ich życie ma sens, czy cokolwiek osiągną w życiu. Wystarczy z poświęcić im chwilkę ze swojego życia, aby pomóc tej biednej dziewczynie, która najzwyczajniej zgubiła się. Pewnie przychodzi ci myśl do głowy "Gdzie są jej rodzice?!". Różnie bywa, może się rozwiedli, może któryś z nich nawet nie żyje, albo nie mają czasu dla swojego dziecka? Zdarza się... pomóż dziewczynie, może powiedz nauczycielom, pedagogowi szkolnemu?

6 komentarzy :

 1. Napisałaś 100%prawdy. Ludzie myślą,że jestem pusta i nic nie wiem o życiu a tak na prawdę jest o wiele inaczej. Piękne zdjęcia,design też mi się bardzo podoba:)
  ==
  http://internetsisters.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładne zdjecia w mega jakości:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ludzie oceniają zanim kogoś poznają , w sumie każdy z nas tak kiedyś zrobil ale ja wiem że nie ma co kogoś oceniać lepiej zająć się sobą :)

  http://naataliam.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. W pełni Cię popieram, ale czasami złapię siebie na takim ocenianiu z góry, po wyglądzie czy zachowaniu. W tym roku kończę gimnazjum i mam nadzieję, że ten głupi nawyk oceny wyjdzie z mojej głowy

  Pozdrawiam ciepło, Sunshine

  OdpowiedzUsuń
 5. Ładne zdjęcia, czekam na wiosnę i posty ze zdjęciami :D
  http://thediize.blogspot.com/2016/03/jej-historia.html

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka