7 kwietnia 2016

In the mirror!


Kim jestem? Co tutaj robię?
Jestem Ola. Prowadzę bloga afaik-blog.blogspot.com. Co tutaj robię? Zostałam wybrana do pisania postów w tym miesiącu. Tak więc spodziewajcie się mnie w każdy czwartek. Mam kilka pomysłów na tematykę postów. Nie chcę by były one monotonne, więc postaram się, żeby co tydzień było coś nowego. W tym tygodniu trochę przemyśleń, w kolejnych zdrowe odżywiania, może kolejna dawka przemyśleń, post kulinarny i wiele więcej. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o mnie zapraszam na swojego bloga! :)


Kogo widzisz patrząc w lustro? Może zadajmy inne pytanie. Co widzi większość ludzi, gdy w nie patrzy? Na samym początku dostrzegają wady. Mają za długie nogi, tu wystają im boczki, duży nos, male oczy, rude włosy... A gdzie są zalety? Żeby je odnaleźć trzeba się długo zastanawiać. Nie dlatego, że ich nie mamy. Lecz dlatego, że ich nie zauważamy.


Skupiamy się na wadach. Z jednej strony jest to dobre. Bo możemy cały czas dążyć do ideału. Ale nie możemy popadać w skrajność. 
Pierwsza myśl, jaka przyszła mi do głowy opisując taką sytuacje to osoby z anoreksją. W odbiciu widzą siebie pod całkowicie inną postacią. O kilka rozmiarów większą. Nie dostrzegają swojego piękna. Ograniczają ilość spożywanego przez nich jedzenia do minimum. Głodzą się by być idealnym. Powody, z jakich motylki doprowadzają się do takiego stanu są różne. Głównie opierają się na psychice. Wyśmiewanie przez rówieśników, chęć spodobania się innym, nie akceptacja samego siebie.


Całkiem inaczej widzimy siebie w lustrze, inaczej widzą nas inni, a jeszcze inaczej wychodzimy na zdjęciach. Pokazuje to, że każdy z nas jest inny. Jest to piękne. Nie znajdziemy dwóch takich samych osób.

Przez cały czas się zmieniamy. Wszystko się zmienia. Ale czasem zmiany są dobre. Nie pozwólmy tylko, żeby dokonywały się wbrew sobie. Do końca pozostańmy tym kim jesteśmy. Dążmy do celu. Pamiętajcie, że przeszkody można ominąć. Jak coś stanie wam na drodze to nie załamujcie się tylko idźcie dalej. Róbcie wszystko, żeby na koniec być zadowolonym ze swojego życia.

 Snapchat: xoxo2301

1 komentarz :

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka