10 kwietnia 2016

LL: Dobre zdjecia na bloga

Post kierowany głównie z myślą do osób początkujących w blogsferze jak i tych, którzy nadal poszukują "tego czegoś" odnośnie zdjęć na bloga. Zaczynamy!
Dzisiaj pokażę wam moje porady na to, jak osiąnąć fajne zdjęcia do wstawienia na bloga.

 JAKOŚĆ - WAŻNA RZECZ?
Nie koniecznie. Jestem zawsze zdania, że zdjęcie nie zależy od sprzętu a od naszych umiejętności. Dlatego jeśli nie posiadasz super profesjonalnej lustrzenki - nie zniechęcaj się. Komórką także mogą wyjść fajnie wykadrowane zdjęcia. Jesli jednak bardzo Ci zależy na jakości zdjęć, polecam poszukać fotografa do współpracy który większość pracy wykona za Ciebie a w dodatku rozwiniesz swój blog :)

MIEJSCE
Ważny jest dobór miejsca do zdjęć. Często natykam się na blogi, gdzie zdjęcia są wykonane na przerwie w szkole czy też na tle gdzie widać przeróżne śmietniki, błoto, coś co na pewno nie pasuje do zdjęcia. Fajnie kiedy tło jest jednolite, wiesz że pasuje do wszystkiego. Ja mam swoje sprawdzone i ulubione tła m.in. jak: pusta/ceglana/w jednym kolorze ścianka, na tle drzew z rozmyciem czy ogólnie aby tło było pasowało do tego jak jesteśmy ubrane/i, co chcemy zaprezentować na zdjęciu. No chyba nie ubierzesz się jak na popołudniową herbatkę a zrobisz zdjęcia na tle graffiti prawda? ;) Czy też nie zrobisz byle jakich zdjęć jeśli chodzi o konkretny temat na zdjęciach. Dobór miejsca - ważna rzecz.

SAMOWYZWALACZ - PRZYJACIEL?
Tak! Jeśli podobnie jak ja, masz mało znajomych którzy wykonają dla Ciebie zdjęcia na Twój blog, to ten podpunkt jest dla Ciebie! ;) Otóż: skoro nie mamy na kogo liczyć, musimy liczyć na siebie - i tak jest bardzo często. Dlatego nie bój się użyć samowyzwalacza - może się okazać najlepszą pomocną dłonią. Ustaw aparat najlepiej na dwie sekundy czy tam 10, dobrać odpowiednią ekspozycję i do dzieła! Najlepiej jeszcze jak macie statyw, wtedy macie szerokie pole manewru ;) Jeśli nie posiadacie statywu - dajcie aparat na parapet, krzeslo, biurko. PS. Pamiętajcie także o dobrym oświetleniu :)
Ja wykonuję swoje zdjęcia na blog często tak:


NIC NA SIŁĘ!
Proszę - nie uśmiechaj się do zdjęć na siłe! Wymuszony uśmiech ładnie nie wygląda, to samo tyczy się kaczego dzióbka. Także nie rób zdjęcia gdzie masz nie fajną minę, o wiele lepiej sie ogląda zdjęcia gdzie blogerka ma naturalny uśmiech, śmiejące się oczy. Dlatego jeśli już będzie moment, w którym masz się uśmiechnąć - pomyśl o czymś miłym, bądź natualna :)

OBRÓBKA
Obróbkę szybką sesji polecam w programie Photoscape. Wystarczy podnieść głębie, kontrast czy dodać filtr kolorystyczny aby nasze zdjęcie było jeszcze lepsze :) Nie będe pokazywala przykładowej obróbki, ponieważ kazda z nas ma inne upodobania odnośnie obróbki :) 

Pisała dla was Paulina, z bloga LovettLov :) 

2 komentarze :

  1. Ja bardzo chcę zacząć robić stylizacje na bloga, ale jakoś nie ma pogody i nie mogę znaleźć fajnego tła.. świetnie, że dałyście taki mini-poradnik ;-).

    http://glamlipstick.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Wszyscy polecają ten program a ja nie umiem się z nim "dogadać" i jakoś źle mi się z nim współpracuje :)
    naoffashion-click

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka